ARS VIVA | ARS VIVA cesty za uměním

UPM

«« zpět na výstavy

www.upm.cz

Uměleckoprůmyslové museum v Praze zpřístupní všechny pražské pobočky

V návaznosti na rozvolnění vládních opatření otevře Uměleckoprůmyslové museum v Praze veřejnosti všechny své pražské objekty v úterý 11. 5. Hlavní budova a expozice Český kubismus v Domě U Černé Matky Boží budou otevřeny denně kromě pondělí 13–18 hodin, Galerie Josefa Sudka na Hradčanech od 11 do 19 hodin. Do 31. května 2021 bude vstup do všech těchto objektů zdarma. V hlavní budově a Domě U Černé Matky Boží bude otevřen i muzejní obchod Modernista. Zámek Kamenice nad Lipou se otevře podle aktuálních opatření platných pro kraj Vysočina.

„Rádi bychom po dlouhém uzavření zpřístupnili muzeum v kompletní službě návštěvníkům, tedy i s otevřeným obchodem a nejlépe i restaurací či aspoň restaurační zahrádkou, proto otevíráme v datu, které to snad umožní. Volným vstupem bychom rádi všem zájemcům umožnili najít si chvilku pro návštěvu muzea a potěšit se výstavami, které se na své návštěvníky též velice těší. Počítáme samozřejmě i s dodržováním všech hygienických předpisů,“ říká Helena Koenigsmarková, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Aktuální výstavy:

Hlavní budova, 17. listopadu 2, Praha 1

PLEJÁDY SKLA 1947–2019 (dlouhodobá expozice)

Expozice představuje část světově proslulé sbírky skla Uměleckoprůmyslového musea v Praze druhé poloviny 20. a začátku 21. století, tzv. autorské sklo. Výběr klíčových děl z různých desetiletí doprovázejí jej vysvětlující chronologické texty včetně výroků slavných představitelů sklářské scény. Expozice návštěvníkům názorně přibližuje, čím a v jaké době tyto exkluzivní práce iniciovaly vývoj autorského skla ve světě. Všechna díla, jež budou moci návštěvníci obdivovat, vznikla mnohdy před desítkami let, ale nestárnou, jsou stále esteticky současná, nápaditá v koncepci, objevná v použité technologii i provedení.

Dům U Černé Matky Boží, Ovocný trh 19, Praha 1

ČESKÝ KUBISMUS – STÁLÁ EXPOZICE

Expozice Uměleckoprůmyslového musea v Praze představuje český kubismus jako styl ideově propojující volné i užité umění a architekturu. Vystavené soubory i solitérní kusy nábytku spolu s interiérovými doplňky z keramiky, skla a kovů reprezentují průřez realizacemi nejvýznamnějších autorů kubismu. 

 

«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 233/1 (3. patro)
+420 233 324 099

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi