ARS VIVA | ARS VIVA cesty za uměním

GASK Kutná Hora

«« zpět na výstavy

www.gask.cz

Léto je tady a GASK přináší další porci umění a zážitků!

V sobotu 17. 7. bude v GASK slavnostně zahájena výstava Férový okruh, představující originální projekt francouzského sochaře Gwénaëla Morice, který vytváří design z recyklovaných materiálů, převážně z plastu. Projekt propojí okruh Lorient / Francie – Uhelný mlýn / Libčice nad Vltavou – GASK / Kutná Hora, kde vzniknou venkovní i interiérové site-specific instalace, akcentující problematiku trvalé udržitelnosti. Férový okruh je nejen designovou výstavou s přesahem do volné tvorby, ale také vyzývá k putování, nahlédnutí a objevení dvou svébytných kulturních míst ve středních Čechách. Výstava potěší děti i dospělé. 

Hurá, GASK otvírá!

Máme velkou radost, že můžeme po dlouhých měsících oznámit otevření naší galerie! Vám všem, kterým umění chybělo, se tak naskýtá možnost užít si ho naplno. GASK pro Vás připravil opravdu pestrou přehlídku výstav v kombinaci s dalšími novinkami. Návštěvníkům je od úterý 4. 5. k dispozici celý objekt GASK včetně heren pro děti, zahrad a bistra se skvělým občerstvením. Strávit v naší galerii tak můžete celý den!

Podívejte se na video-pozvánku, kterou si pro Vás připravili naši kurátoři a Karina Kubišová:

 

Prodloužena je unikátní výstava Josef Svoboda – Scénograf, mapující dílo světoznámého vizionáře divadelní scénografie. Pomocí audiovizuálních médií, velkoplošných projekcí, dynamického obrazu a zvuku zprostředkovávají autoři výstavy zásadní Svobodovy scénografické přístupy.

 

Připraveny jsou čtyři nové výstavy. První z nich je Nejistý popud Alžběty Josefy, který předkládá průřez tvorbou mladé malířky, jejíž rukopis se v průběhu let radikálně změnil. Od „realistických“ zobrazení halucinogenních výjevů se transformoval do abstraktních kompozic záhybů, vhledů a průhledů, a to i díky nové technice jakéhosi vyvolávání obrazů, kterou si autorka pro sebe objevila.

Nově k vidění je site-specific instalace Petra Písaříka Tondeo Materiam, která prostor Whitebox komplexně přetransformovala v jedinečné umělecké dílo. V centru její pozornosti stojí ornament, v němž rozvíjí japonský květinový motiv a komponuje ho s dalšími prvky v nové sestavy založené na principu evropské moderny.

V rámci výstavy Adély Součkové Lidé chleba a masky smrti budou poprvé k vidění modrotiskové malby, volně inspirované středověkými arménskými náhrobky, které vypovídají o hlubokém zájmu autorky o archaické kultury.

Nenechte si ujít ani první ucelený přehled tvorby Jana Kubíčka Řád a náhoda. Autor patří k úzkému kruhu autorů, kteří zasvětili svou tvorbu racionálnímu geometrickému umění. Vytvářel řady obrazů, objektů, kreseb, koláží či grafických listů, v nichž systematicky rozvíjel určité nápady, než do důsledků vyčerpal jejich možnosti.

 

Mimořádně aktuální je také instalace plovoucích hvězd a geologických sond naší planety od Dagmar Šubrtové nazvaná Stella Maris. Autorka ve své tvorbě dlouhodobě reflektuje postindustriální krajinu, zajímá se o procesy přeměn a o působení člověka, jenž svou činností ovlivňuje globální systém.

V neposlední řadě stojí za zhlédnutí i jedinečně koncipovaná stálá expozice Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence, ve které jsou díla řazená dle rozličných citových a myšlenkových stavů (např. samota/přátelství, rovnováha/napětí). Díla osloví všechny vnímavé návštěvníky bez nutné znalosti výtvarných stylů a chronologického řazení.

Pro milovníky historie a obdivovatele jezuitské koleje jsou v GASK připravena barokní zastavení, která jsou součástí projektu Tvář baroka. K zakusení tu najdete vonnou instalaci Parfém pro GASK Petry Hlavaté, haptický přepis jezuitské koleje pro zrakově znevýhodněné a v nikách animované projekce mapující významné osobnosti spjaté s historií unikátní budovy. Shrnutí projektu můžete vidět zde:

 
 
 

 

«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 223/9 (1. patro)
+420 233 324 099
arsviva@arsviva.cz
www.arsviva.cz

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi