ARS VIVA | ARS VIVA cesty za uměním

GASK Kutná Hora

«« zpět na výstavy

www.gask.cz

Milí přátelé GASK,

podzim je tady a s ním i spousta novinek včetně výstav v naší galerii. Říjnový program GASK, který obsahuje všechny výstavy a doprovodný program našeho Lektorského centra najdete v příloze newsletteru. O všem, co pro Vás chystáme, si můžete přečíst také na našem zbrusu novém webu www.gask.cz

Hned na začátku měsíce v sobotu 1. října proběhne v GASK v rámci 12. ročníku Dne architektury od 16:00 exkluzivní prohlídka reprezentačních, ale i běžně nepřístupných prostor jezuitské koleje s historikem umění a kurátorem Regionálního muzea v Kolíně Jindřichem Záhorkou. Této prohlídce bude předcházet v 15:00 křest unikátního katalogu k aktuální výstavě Kamily B. Richter Ultima Culpa, která je v GASK k vidění do 9. října 2022. 

 

V sobotu 22. října zahájíme tři nové projekty.

Prvním z nich je výstava Obyčejné věci, v níž malíř, designér, grafik a také hudebník Libor Lípa představí sérii svých nejnovějších velkoformátových maleb polévkových mís, které vznikly přímo pro GASK. Další je výstava Sběratel Roberta V. Nováka. Kdy a proč se člověk stává sběratelem a co všechno lze označit za sbírku? K těmto a mnoha dalším otázkám provokuje instalace výtvarníka, grafika, fotografa a sběratele Roberta V. Nováka. Poslední z nich je výstava konfrontující kresby Kateřiny Adamové se sochami a prostorovými instalacemi Pavla Šimíčka s názvem Mimo řádné. Ve výrazových formách obou autorů cítíme nebezpečí a exaktní přesnost, současně ale křehkost a iracionalitu. Právě schopnost spoutat a přetavit tyto polaritní situace do výrazu specifické živosti jejich rukopisy charakterizuje. Proto se i z tak odlišných pozic základních výrazových prostředků mohou inspirativně setkávat. 

 

Od 6. listopadu na Vás v GASK čeká skutečná lahůdka – výstava sester Válových nesoucí název Cesta předurčena osudem. Výstava představí vybraný průřez životním dílem Jitky a Květy Válových od 40. let 20. století. Vedle řady děl zapůjčených ze sbírek galerijních institucí budou klíčovou součástí výstavy ukázky z pozůstalosti sester Válových, která byla v roce 2021 darována do sbírek GASK. Výstava se koná u příležitosti stého výročí narození umělkyň (13. prosince 1922). 

 

Nenechte si ujít ani interaktivní výstavu Okno do budoucnosti. V prostorách před vizuálními hernami se na pěti tabletech s interaktivním obsahem / virtuální realitou představují výzkumné organizace Středočeského kraje. K výstavě se pojí soutěž o skvělé ceny, více se o ní můžete dočíst ZDE

 

Aktuální výstava Hvězdné nebe mapuje spolupráci královédvorského textilního továrníka Josefa Sochora a jeho synů s vůdčími osobnostmi tehdejší umělecké scény. Vedle Františka Kysely je v expozici vystavena práce Aloise Fišárka, Aloise Wachsmana, Jiřího Trnky, Karla Svolinského, Toyen nebo Marie Fischerové-Kvěchové. Podívejte se na video k výstavě, která je k vidění do 9. října. 

 

Pozor, i letos se můžete těšit na další ročník akce ADVENT – DESIGN – GASK! Designéři z celé republiky, tradičně bohatý doprovodný program, umělci, workshopy a skvělé gastro – to všechno pro Vás budeme mít připravené 26. listopadu. O podrobnostech Vás budeme informovat, sledujte nás. 

Krásné podzimní dny přeje tým GASK! 

Stavy mysli / Za obrazem Obměny a intervence
stálá expozice
 
Alej světců
stálá expozice
 
GASK pod širým nebem
stálá venkovní expozice

 

«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 233/1 (3. patro)
+420 233 324 099

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi