ARS VIVA | ARS VIVA cesty za uměním

GASK Kutná Hora

«« zpět na výstavy

www.gask.cz

 

 
 
 

 

Milí přátelé GASK, 

ačkoliv je únor nejkratší měsíc roku, můžete se těšit na bohatou nabídku akcí. Aktuálně probíhají přípravy dvou nových výstav, které budou zahájeny v sobotu 17. února. V 16:00 uvedeme výstavu Vratislava Karla Nováka (1942–2014) – sochaře, pedagoga a mimo jiné i autora Metronomu (1991) – ikonické kinetické plastiky instalované v Praze na Letné. Přehlídka příznačně nazvaná Stále v pohybu byla připravena „na míru“ naší galerii a představí autorovo dílo ve velkorysém výběru od monumentálních realizací, kinetických objektů přes autorské fotografie až po komorní soubor šperků. 

 

Od 17:00bude následovat vernisáž výstavy Voyage autorky a ilustrátorky dětských knih Martiny Skaly. Výstava představí jak její kresby pro dětskou literaturu, tak její volnou tvorbu. Ta mapuje její cesty napříč kulturními světy, kterými sama prošla – od Malé Strany až po indiánské vesnice. K výstavě se pojí doprovodný program včetně kurzu pro pedagogy Voyage 8. března od 15:00. 

 
 
 

 

VÍCE

 

 

Od 3. března můžete v naší galerii navštívit výstavu roku DISEGNO INTERNO u příležitosti 90. narozenin světově známého tvůrce Jana Švankmajera. Výstava představí všechny oblasti, do kterých tento proslulý surrealista zasáhl, a také dílo Evy Švankmajerové. Nenechte si ujít příležitost ponořit se do Švankmajerova obrazotvorného světa! Těšit se můžete na bohatý doprovodný program. Výstavě je věnována krajská výtvarná soutěž KUNSTKAMERA, do které se mohou zapojit žáci základních a středních škol. 

VÍCE

 

 
 
 
 

 

Jeden z předních českých japanologů Jakub Zeman doprovodí24. února od 16:00 svou přednáškou Promluva před Mlčením výstavuJiřího Straky Mlčení a zároveň uvede stejnojmennou filmovou fresku Martina Scorseseho z roku 2016, na jejíž projekci vás srdečně zveme. 

VÍCE

 

 
 
 
 

 

 

 

Nezapomeňte, že únor je také měsíc lásky! Den zamilovaných 14. února můžete strávit ve společnosti umění na některé z našich výstav se zastávkou v galerijní kavárně u některé z gastro pochoutek. V galerijní prodejně GASK SHOP můžete navíc vybrat stylový dárek z bohaté nabídky grafiky, designu, šperku, knih nebo dárkových poukazů. 

Krásný únor přeje tým GASK.

 
 
 
«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 233/1 (3. patro)
+420 233 324 099

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi