ARS VIVA | ARS VIVA cesty za uměním

GASK Kutná Hora

«« zpět na výstavy

www.gask.cz

V sobotu 30. září vás zveme srdečně na zahájení výstavy fotografií staveb tohoto architekta. Komorní přehlídka Santini objektivem Vladimíra Uhra představí výběr ze souboru zaměřeného na architektonický detail – snímky plné překvapivých kontrastů, hry světla a stínů i dynamických křivek. Po vernisáži bude následovat v 18:00 přednáška znalce barokní epochy profesora Víta Vlnase o historické a společenské atmosféře přelomu 17. a 18. století s názvem Santini: Atmosféra doby.

 

K výstavě se váže bohatý doprovodný program, tvořený cyklem přednášek o díle a době Santiniho, barokním koncertem souboru Chorus Carolinus Kladno a fotografickým workshopem Architektura v hledáčku Ondřeje Soukupa. Výstava i doprovodný program jsou součástí celoročního projektu Santini Immortalis, připomínajícího letos významné výročí tohoto barokního génia. Podrobnosti k těmto akcím najdete ZDE

Milí přátelé GASK,

 

s novým měsícem je tady i nový program naší galerie plný nových výstav a doprovodných akcí. Prohlédnout si ho můžete ZDE nebo v příloze.

 

Na sobotu 9. září se chystají hned dvě vernisáže nových výstav. V 16:00 se sejdeme, abychom zahájili výstavu Markéty Váradiové Denní snění. Tato tvůrkyně připravila pro Experimentální prostor GASK dvě zdánlivě nesourodé instalace. Jejich společným jmenovatelem je princip ambivalentnosti, nejednoznačného výkladu primární vizuální situace a jejích významových posunů – jedno téma zpracované na dvou místech dvěma odlišnými metodami. Dalším společným prvkem obou instalací je zrcadlo – jako médium, které dokáže obraz jednoduše reflektovat, nebo významově posunout jeho původní premisy. Výstava bude mít přesah i do exteriéru galerie, kde se objeví zrcadlový objekt „Ratolest“, pracující s architektonickým kontextem.

 

Pokračovat budeme společným výstavním projektem K dispozici Jaroslava Prokeše a Petry Vlachynské. Obě instalace reagují na prostorové osy jezuitské koleje, sídla GASK – Petra Vlachynská na horizontální pohled chodbou severního křídla a Jaroslav Prokeš na sklenuté prostory vlevo od hlavního vchodu ze Smíškovy ulice. Práce do místa vstupují s ohledem na jeho kulturní i duchovní historii. Spíše klidně, kontemplativně, a přesto sochařsky a instalačně důrazně transformují prostor a jeho vnímání. Instalace promlouvají jazykem elementárních forem, symbolických přesahů a archetypů. Jejich společným tématem a další významovou vrstvou je fenomén pozornosti a možností vnímání.

 

Oheň, voda, země, vzduch – čtyři živly, bez nichž nemůžeme žít. Zkrotit a ovládnout je umíme jen dočasně, aby nám později nečekaně ukázaly svoji ničivou sílu. Jak si můžeme se živly pohrát a využít je jako inspiraci nejen k výtvarné tvorbě, zažijeme během mini zastavení a nahlédnutí do stálé expozice GASK. Přijďte 13. září od 10:30 na výtvarnou dílnu Mezi živly pro (pra)rodiče s dětmi od 2 do 5 let. 

 

16. září vás srdečně zveme na tři komentované prohlídky ke končícím výstavám. Ve 14:00 vás provede kurátor Richard Drury výstavou Necenzurováno – Polské nezávislé umění 80. let, v 15:00 Kateřina Štenclová výstavou Na hladině času a v 16:00 Jiří Surůvka výstavou Strůjci války. Podrobnosti najdete ZDE. Všechny výstavy můžete navštívit ještě do 17. září. 

 

Nechte se pozvat také na třetí ročník prodejního veletrhu zaměřujícího se na literaturu o umění s názvem ART BOOK FAIR, jehož budeme letos opět součástí. Kdy? Víkend 16. a 17. září. Kde? V prostorách Zámku Troja (U Trojského zámku 1/4, Praha 7). Připravili jsme pro vás zajímavé tituly, katalogy, produkci GASK a mnohem víc. Podrobnosti k akci najdete ZDE. Těšíme se, že se s vámi setkáme u našeho stánku! 

 
 
 
 

 

Letošní letní výtvarné dílny připravené Lektorským centrem GASK byly inspirovány výstavou ZKUSMOS dvojice výtvarníků Vojtěcha Trochy a Vojtěcha Hrubanta. Děti byly skvělé, už teď se naše edukátorky těší na další ročník! Podívat se na fotky z letošního NE/TÁBORa GASK můžete ZDE

 

Krásné zářijové dny přeje tým GASK! 

 

 

GALERIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE  (GASK) V KUTNÉ HOŘE

Barborská 51-53, 284 01 Kutná Hora

www.gask.cz

otevřeno:

úterý - neděle: 10 - 18 hodin

 

 

 
 

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde

 
 
 
 

 

«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 233/1 (3. patro)
+420 233 324 099

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi