GALERIE RUDOLFINUM

«« zpět na výstavy

http://www.galerierudolfinum.cz/cs/

 

 

 

 

 

 

Galerie Rudolfinum uvádí první výstavu uznávaného amerického režiséra, kameramana a umělce Arthura Jafy v České republice. Děje se tak ve spolupráci s londýnskou Serpentine Galleries, kde výstavu připravili kurátor Hans Ulrich Obrist a Amira Gad.

„Mám radost, že se nám do Prahy podařilo získat Jafova klíčová díla: osmiminutové video APEX, ve kterém se střídají stovky obrazů objektů, lidí a událostí a zejména o minutu kratší Love is the Message, The Message is Death. Jedná se o video poskládané ze záběrů z koncertů, pochodů, policejních zásahů nebo scén z YouTube, které Jafa sestříhal na hudbu skladby Ultralight Beam od Kanye Westa inspirovanou gospely. Jeho uvedením se nám podařilo rozšířit i původní pojetí výstavy Serpentine Galleries,” říká ředitel Galerie Rudolfinum a kurátor výstavy v Praze Petr Nedoma.

Během tří desítek let své tvorby Arthur Jafa vybudoval dynamické a multidisciplinární dílo – filmy, instalace, přednášky-performance a happeningy. Stěžejním tématem jeho tvorby je to, jak kultura vnímá identitu a rasu. Jafovou tvorbou se prolíná hlavní otázka: jak identifikovat a rozvíjet specificky „černou“ vizuální estetiku, rovnocennou k „síle, kráse a odcizení černé hudby“ v americké kultuře? Ve svém filmovém díle zpřítomňuje obraz afroamerické identity a kultury prostřednictvím rozsáhlého spektra současných snímků a nalezených záběrů. Snaží se převyprávět historii afroamerické vizuální estetiky a přispět tak k otevření tohoto tématu v novém horizontu.

Kurátoři výstavy: Hans Ulrich Obrist a Amira Gad. Výstava je realizována The Serpentine Galleries (Londýn) a Galerií Rudolfinum (Praha). Kurátor v Praze: Petr Nedoma.
 

Vstup na výstavu je zdarma díky J&T Bance.
Partnerem galerie je Nadační fond AVAST.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

 

 

 

«« zpět na výstavy

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 223/9 (1. patro)
+420 233 324 099
arsviva@arsviva.cz
www.arsviva.cz

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi